Wakacje z BMX czas ... 0
Wakacje z BMX? Podróż z rowerem BMX pociągiem lub autobusem. Blog RMDBike.

 

Nie wiem, jak Ty, ale ja zawsze ubolewam kiedy jadę na wakacje, a mój rower musi zostać w domu. Dlatego staram się podróżować tak, aby móc go zabrać ze sobą.

 

 

Na szczęście BMX jest na tyle mały i poręczny, że w publicznych środkach transportu można go przewieźć bez większych komplikacji.

Podróż z rowerem BMX, o czym musisz pamiętać?

Kiedy wybierasz się na podbój nowych miejscówek do katowania pamiętaj o niezbędnych narzędziach, bez których żadna eskapada nie powinna się odbywać.

Po pierwsze łyżki do opon, bo jak wiesz podczas podbojów łatwo o snejka. Jak o nich zapomnisz przy zmianie dętki będziesz się musiał trochę pomęczyć. Co prawda w BMX Mafiabikes dość łatwo wchodzą, ale łyżka rowerowa to pomocna rzecz.

Klucze do osi 15 mm 17 mm lub  19 mm. Na naszych rowerach z przodu zazwyczaj jest 15. Sprawdź jaki klucz pasuje do Twojego roweru. Mogą być klucze nasadowe, ale pamiętaj, że do pedałów tylko klucz płaski. I jak zwykle trzeba mieć pod ręką imbusy 5 i 6 mm.  

Z części do rowerów zawsze miej ze sobą dętkę rowerową na wymianę i jeśli masz trochę miejsca pompka rowerowa też się przyda. Jak lubisz poszaleć to weź na wszelki wypadek pedały rowerowe. One najczęściej obok dętek rowerowych ulegają uszkodzeniom.  

 

 Jak przewieźć BMX w pociągu, blog RMDBike

 

BMX w pociągu.

Jadąc pociągiem pamiętaj, że Twój BMX musi mieć bilet tak jak Ty.

Opłata za przewóz rowerów pociągiem zależy od przewoźnika i np. w pociągach Intercity wynosi ona 9,10 zł, niezależnie od długości trasy. Bilet należy kupić wcześniej.  Ale jak się zdecydujesz zabrać ze sobą rower BMX w ostatniej chwili zawsze możesz kupić bilet w pociągu u konduktora. Pamiętaj, że w takim przypadku opłata będzie większa.

Nie w każdym pociągu możesz przewieźć BMX-a, rower może podróżować tylko w pociągach, w których jest wyznaczone miejsce do takiego przewozu.

Przed wyjazdem sprawdź, czy Twój pociąg ma taką możliwość. W rozkładzie jazdy powinna być ikonka roweru (w kółku lub bez) umieszczona w składzie oznacza, że dany pociąg ma możliwość przewożenia rowerów. Symbol roweru w wagonie wskazuje również specjalne miejsce, gdzie należy go postawić w pociągu. Nie możesz zostawić roweru w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Na pewno nie może stać w wagonie jadalnym i w tzw. kuszetkach.

Pamiętaj o zabezpieczeniu roweru przed kradzieżą, abyś nie musiał przez całą drogę mu się przyglądać.

 

Wakacje z BMX, Blog RMD Bike Shop

Jak już wyjdziesz z pociągu pamiętaj, że nie możesz jeździć po peronach, schodach i poczekalniach kolejowych.

Wiem, że po kilku godzinach jazdy chętnie być wskoczył na BMX, ale za jazdę w odległości mniejszej niż 3 metry od skrajnej szyny grozi mandat.

Więc jak nie chcesz na starcie być spłukany oddal się na bezpieczną odległość od dworca kolejowego.

 

Jak podróżować autobusem i pociągiem z rowerem BMX, blog RMDBike

 

Jazda z BMX w autobusie.

Podobnie jak w przypadku pociągu nie każdy przewoźnik PKS może chcieć zabrać Twojego BMX-a. Czasem zależy to od dobrej woli kierowcy i przede wszystkim wolnego miejsca w luku bagażowym.  Aby rower zajmował mniej miejsca i kierowca nie miał obiekcji możesz zdemontować przednie koło i złożyć kierownicę. Właśnie do tego potrzebujesz kluczy.

Na stronie Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji możesz sprawdzić aktualny rozkład jazdy autobusów w całej Polsce oraz listę przewoźników. Są tam adresy z numerami telefonów, zawsze możesz się upewnić, czy możesz zabrać BMX do danego autobusu i ile to ewentualnie będzie kosztowało.  Czasem na mało uczęszczanych trasach jak kierowca ma dobry humor może Ci pozwolić wziąć rower do środka, szczególnie kiedy go złożysz i np. włożysz w pokrowiec. Grzecznie usiądź z nim na końcu autobusu, żeby nikomu nie przeszkadzać.

 

Jak przewieźć BMX w autobusie RMDBike blog

Przed wyjazdem koniecznie sprawdź naszą listę najlepszych skateparków w Polsce.  

 

Komentarze do wpisu (0)

Dzięki, że czytasz nasze wpisy na blogu, może dowiesz się czegoś nowego. 

🛹 🛴 🚲

Piszemy o hulajnogach wyczynowych, rowerach BMX, deskorolkach i o wszystkich innych fajnych i przydatnych rzeczach! 

Napisz w komentarzach co myślisz❗️ Ale pamiętaj, że nie lubimy: 🤬 złośliwości, wszelkiego rodzaju inwektyw, bluzg, chamskich odzywek, dyshonoru, nieprzyjemnych epitetów, impertynencji, nietaktu, nieuprzejmości, obelg, obelżywości, obrazy, obrzydliwych zwrotów, ohydnego słownictwa, poniżania, przekleństw, przezwisk, uchybień, upokorzeń, wiązanek (poza kwiatowymi), wulgaryzmów, wyzwisk, lekceważenia, złorzeczenia i  zniewagi.

Wal śmiało, jeżeli coś innego, niż powyższe przychodzi Ci do głowy 🤯. 

PS. Komentować mogą tylko odważni, czyli Ci, co się zalogują 💪💪💪!

PPS. Póki co odważny jeszcze się nie znalazł 🤔. Zatem czekamy na Ciebie!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep internetowy Shoper Premium Styl graficzny i aplikacje ShopGadget.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium