Najlepsze skateparki w Polsce 0
Najlepsze skateparki w Polsce? RMDBike Blog

Wyobraź sobie, że robisz klickflipa w największym skateparku w Polsce! A potem jeszcze shove-it'a i kilka innych tricków, które ostatnio trenujesz. Brzmi dobrze, co?

 

 

 

A gdyby tak wykonać wszystkie tricki, które potrafisz również na innych skateparkach w Polsce.

Taki tour dookoła Polski po skateparkach. To jak? Podejmiesz wyzwanie?  

Lista najlepszych skateparków w Polsce:

1. Skatepark Leszno, ul. Świętego Franciszka z Asyżu 19

Back to the Streets 2016 Leszno 

Jeden z największych skateparków w Polsce. Chętnie odwiedzany przez zagranicznych riderów. Odbywały się tam zawody Back To The Streets. Na wyposażeniu do dyspozycji są: bowle, rampy, murki mające imitować przeszkody z ulic. Musisz tam wpaść.   

 

2. Skatepark Piaseczno, ul. Okulickiego 19 

Duży skatepark, pod Warszawą. Każdy znajdzie coś dla siebie. Obiekt jest wyposażony w osiemnaście różnych elementów, które swoją konstrukcją i możliwościami zapewniają bezpieczną jazdę początkującym i zaawansowanym użytkownikom. Niesamowity charakter obiektu podkreślają przeszkody, wśród których możemy wymienić dwa elementy typu bowl, skateplaza oraz różnego rodzaju grinboxy, funboxy, wyskocznie, muldy, występy, poręcze i wiele innych. 

Skatepark PNO - Skate park w Piasecznie

3. Skatepark Kraków, Park Jordana, al. 3 maja 11 

Przyjemny skatepark, zbudowany w parku, wśród zieleni. Idealnie sprawdzi się w ciepłe dni. Przeszkody, jakie tu znajdziesz to grind bank, grindbox, piramida, ławka grindbox, manual box oraz prosta poręcz. 

Skatepark w Parku Jordana 

 

4. Skatepark Wrocław, Zajezdnia 31, ul. Legnicka 65

Największy skatepark we Wrocławiu. Jest to teren zamknięty, z płatnym wstępem. Elementy skateparku to: mini rampa, bank, quarter, murki, funbox z piramidką, murki (łamany i prosty), rail, quartery, banki (dużo), gąbki, funbox, schodki, murki, rail, 3x grindbox, picnic table, zjazdy, podjazdy. Super miejsce, dobrze wyposażone, ale wiadomo z uwagi na zadaszenie nie da takiej przyjemności jak tricki na świeżym powietrzu. Ale... dzieje się już w temacie, bo jeszcze w 2021 powstanie nowy skatepark zewnętrzny.  

Skatepark Zajezdnia Wrocław

 

5. Skatepark Rzeszów, ul. Podpromie 10  

Ściana wschodnia też może się pochwalić ciekawym skateparkiem. Przeszkody, na które tu trafisz to: platforma z dwoma półokrągłymi murkami, poręczą, a także murkiem ze schodami, platforma z trzema murkami o różnych kątach nachylenia oraz poręczą, platforma z dwoma murkami, poręczą i falą, jump box, zamknięty, dwupoziomowy suchy basen (bowl) z kołnierzem, otwarty suchy basen (bowl) z krawędzią o zmiennej wysokości. Wewnątrz mieści się wulkan i poziomy murek. Zresztą przekonaj się na własnej skórze.  

Skatepark Rzeszów 

 

6. Skatepark Pisz, ul. Słowackiego 15

Jeden z największych sklejkowo-kompozytowych obiektów w Polsce! Świetna opcja na połączenie wypoczynku nad jeziorem z aktywnościami w skateparku. Wyposażenie: Quarter pipe + bank ramp Grindbox 9 + grindbox 1, Funbox z grindobxem 3/3 + poręcz 2/3 + Funbox bez podestu, Poręcz „c” – profil o, Quarter pipe z przerwą, Bank ramp + grindbox 1, Grindbox 11, Grindbox 8, Minirampa h150+bank ramp+ poręcz+ grindbox, Wall ride, Grindbox 5 + grindbox 1, Grindbox 14, Ławka 1, Poręcz prosta. 

Skate Jam Session Pisz 2018

 

7. Skatepark Katowice, PTG, ul. Górnośląska 57 

To miejsce z historią. Kiedyś był tu tylko pomnik z wielkim placem, na którym riderzy spędzali czas. Dziś, dzięki wielkiemu zaangażowaniu pewnej ekipy riderów mamy tu skatepark z pomnikiem. Przekonali oni swego czasu katowickie władze, które chciały wyburzyć pomnik pod nową inwestycję, żeby tego nie robili. Udało się i to z jakim skutkiem. Inwestycja objęła remont nawierzchni, nawierzchni zielonych, budowę murków, cokołu pomnika, pochylni, schodów, ławek, podestów, murków, wyskoczni, rampy, poręczy i oświetlenia. Posadzono kilka drzew liściastych. Plac powiększono w stosunku do poprzedniego stanu. 

KorPow PTG Opening 2019 

 

8. Gdańsk, Skate Park przy Ergo Arenie, ul. Plac Dwóch Miast 1 

Skatepark dzieli się na dwa duże elementy. Jeden z nich to skate platforma, która jest imitacją placu miejskiego. Ma trzy poziomy. Zamontowane zostały tu m.in. rurki, murki i schody, wszystko to, co jest potrzebne do wykonywania trików na deskorolce. Naprzeciwko platformy znajduje się bank quater, który służy do ewolucji i zawracania. Obok pozostawiony został wolny plac przeznaczony głównie do nauki jazdy na deskorolce, swoje umiejętności mogą tutaj też rozwijać także wielbiciele rolek i BMX-ów. 

Eliminacje Deskorolkowych Mistrzostw Polski Gdańsk 2018

 

Do bezpiecznej i efektownej jazdy w każdym skateparku potrzebujesz dobrego sprzętu. Łap nasze podpowiedzi odnośnie deskorolki, roweru BMX i hulajnogi. Z nimi wykonasz ulubione tricki i będziesz chcieć więcej.  

Deskorolki: 

 Hulajnogi: 

 Rowery BMX: 

Komentarze do wpisu (0)

Dzięki, że czytasz nasze wpisy na blogu, może dowiesz się czegoś nowego. 

🛹 🛴 🚲

Piszemy o hulajnogach wyczynowych, rowerach BMX, deskorolkach i o wszystkich innych fajnych i przydatnych rzeczach! 

Napisz w komentarzach co myślisz❗️ Ale pamiętaj, że nie lubimy: 🤬 złośliwości, wszelkiego rodzaju inwektyw, bluzg, chamskich odzywek, dyshonoru, nieprzyjemnych epitetów, impertynencji, nietaktu, nieuprzejmości, obelg, obelżywości, obrazy, obrzydliwych zwrotów, ohydnego słownictwa, poniżania, przekleństw, przezwisk, uchybień, upokorzeń, wiązanek (poza kwiatowymi), wulgaryzmów, wyzwisk, lekceważenia, złorzeczenia i  zniewagi.

Wal śmiało, jeżeli coś innego, niż powyższe przychodzi Ci do głowy 🤯. 

PS. Komentować mogą tylko odważni, czyli Ci, co się zalogują 💪💪💪!

PPS. Póki co odważny jeszcze się nie znalazł 🤔. Zatem czekamy na Ciebie!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep internetowy Shoper Premium Styl graficzny i aplikacje ShopGadget.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium