Jak wymienić griptape w hulajnodze? 0
Jak wymienić griptape w hulajnodze? RMDBike Blog

Mam nadzieję, że nasze praktyczne porady pomogą ci znaleźć odpowiedź na pytanie:

Jak wymienić griptape w hulajnodze wyczynowej? 

 

Wymiana griptape w hulajnodze nie jest trudna. Możesz to zrobić sam w domu, nie potrzebujesz do tego specjalnych narzędzi. 

Na początek przygotuj: suszarkę do włosów, odtłuszczacz, ostry nożyk,  nowy grpitape i hulajnogę, przyda się też imbus. 

 

 

 

 

 

 

1. Zdejmij stary papier z hulajnogi.

Zużyty papier możesz rozgrzać suszarką do włosów, aby łatwiej zszedł. Podważ go nożykiem lub nożyczkami i ściągnij cały równomiernie. Byłoby super, gdyby udało Ci się go zdjąć w jednym kawałku.

Pamiętaj powierzchnia decku musi być czysta i nie może nic zostać po starym papierze!

Deck do hulajnogi Native, RMDBike Shop blog

2. Przygotowanie powierzchni decku w hulajnodze. 

Goły deck musisz odtłuścić. W sklepach budowalnych są do kupienia odtłuszczacze. Domowym sposobem możesz użyć alkoholu wysokoprocentowego, najlepszy będzie spirytus lub wódka (niesmakowa). Nie używaj acetonu do paznokci, bo może mieć dodatki np. nawilżające i uzyskasz odwrotny efekt.

 

3. Zdejmowanie miary z podestu do hulajnogi. 

Kiedy podest jest już czysty sprawdź, czy nowy griptape pasuje do Twojego decku. Są papiery ścierne dedykowane do konkretnych modeli hulajnóg (wówczas nie trzeba ich docinać). Ale generalnie griptape do hulajnóg mają wymiary uniwersalne. 

Jeżeli udało Ci się zdjąć stary papier w jednym kawałku masz ułatwione zadanie. Wystarczy przyłożyć go do nowego griptape i jeżeli jest za duży odrysować na rewersie, a później wyciąć. 

Jeżeli nie miałeś tyle szczęścia, będziesz musiał się trochę bardziej wysilić.  I w sumie są dwie drogi; jedna szybsza, a druga wymaga trochę więcej zabawy.  

Przyłóż papier go do podestu, jeżeli chcesz, aby papier był na całej powierzchni delikatnie wytnij nożykiem w miejscu, gdzie jest headtube (to miejsce, gdzie wkładasz widelec). Możesz też dociąć do miejsca, gdzie z deku wychodzi headtube. Wówczas będzie tak jak na pierwszym zdjęciu w naszym wpisie. 

Jak zmienić griptape w hulajnodze, RMDBike Shop blog

 

Tutaj jest ta dłuższa droga: możesz zdjąć tylne kółko i hamulec. Położyć deck na brzegu  stołu tak, aby leżał płasko odrysuj na nowym papierze kształt decku i wytnij. 

Jeśli chcesz to zrobić szybciej, czyli bez demontażu, przyłóż griptape do decku wytnij w nim miejsce na kółko i hamulec. Papier jest za szeroki, ale tym się zajmiesz na końcu.

4. Teraz możesz zacząć przyklejanie griptape do decku.

Papiery do hulajnogi zazwyczaj są samoprzylepne na rewersie mają bardzo silny klej (wyglądają jak taka duża naklejka).

 

RMDBike Shop blog, jak wymienić griptape w hulajnodze

 

Nigdy nie zdejmuj całej osłony kleju od razu.

Małymi odcinkami odrywaj papier chroniący klej następnie przyklejaj do powierzchni i dociskaj to co już masz przyklejone.

5. Docięcie griptape do hulajnogi. 

Jeżeli nie chciało Ci się odkręcać kółka na koniec dotnij za szeroki papier.

Za pomocą imbusa odrysuj kształt decku. Zagnij griptape na brzegach podestu dociśnij klucz i przesuwaj nim po chropowatej powierzchni papieru, zostanie linia, po której odetniesz nożykiem niepotrzebny papier. Zrób tak we wszystkich miejscach, które wymagaj wyrównania.

I już Twoja hulajnoga wyczynowa jest gotowa!

Jeden i drugi sposób jest dobry. Zwróć jednak uwagę na to, że jak docinasz papier na hulajnodze nie zawsze wyjdzie Ci to tak równo jak w przypadku cięcia odrysowanego papieru. Po drugie podczas docinania możesz porysować nożykiem deck. Jeżeli często zmieniasz papier to po jakimś czasie twój podest może mieć dużo takich rys. I nie przykryjesz ich żadnym nowym griptapem. 

 

Komentarze do wpisu (0)

Dzięki, że czytasz nasze wpisy na blogu, może dowiesz się czegoś nowego. 

🛹 🛴 🚲

Piszemy o hulajnogach wyczynowych, rowerach BMX, deskorolkach i o wszystkich innych fajnych i przydatnych rzeczach! 

Napisz w komentarzach co myślisz❗️ Ale pamiętaj, że nie lubimy: 🤬 złośliwości, wszelkiego rodzaju inwektyw, bluzg, chamskich odzywek, dyshonoru, nieprzyjemnych epitetów, impertynencji, nietaktu, nieuprzejmości, obelg, obelżywości, obrazy, obrzydliwych zwrotów, ohydnego słownictwa, poniżania, przekleństw, przezwisk, uchybień, upokorzeń, wiązanek (poza kwiatowymi), wulgaryzmów, wyzwisk, lekceważenia, złorzeczenia i  zniewagi.

Wal śmiało, jeżeli coś innego, niż powyższe przychodzi Ci do głowy 🤯. 

PS. Komentować mogą tylko odważni, czyli Ci, co się zalogują 💪💪💪!

PPS. Póki co odważny jeszcze się nie znalazł 🤔. Zatem czekamy na Ciebie!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep internetowy Shoper Premium Styl graficzny i aplikacje ShopGadget.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium