Jak podróżować z hulajnogą wyczynową? 0
Jak podróżować z hulajnogą wyczynową? Blog RMD.

Zamknij oczy, czujesz ten słodki zapach?

Tak! Już czuć w powietrzu słodki zapach wolności!

Tak! Zbliża się (przynajmniej dla mnie) najlepszy czas w roku!

Wakacjeeee!!!

Już za dni kilka (no może trochę więcej niż kilka) wezmę plecak swój i hulajkę i tyle mnie widzieli ;D

 

 

Jak pewnie wiesz lato to dobry moment na odkrywanie nowych miejscówek do jeżdżenia.

Nie ma znaczenia, czy wybierasz się do nowego skateparku, czy będziesz przemierzał miejskie ulice. Taka wyprawa to zawsze frajda i szansa na nowe doświadczenia i świetną zabawę.  

Podpowiem Ci jak bezstresowo podróżować z hulajnogą wyczynową, bo nie zawsze jest to takie proste jakby mogło się wydawać.

 

 Blog RMD wakacje walizka

 

Po pierwsze zacznij od przygotowania niezbędnych narzędzi.

Żeby wyprawa się nie skończyła, zanim na dobre się zacznie  dobrze mieć przy sobie niezbędne klucze. Szczególnie kiedy wybierasz się gdzieś dalej.

Niezależnie do czy wybierasz się blisko, czy daleko zawsze miej przy sobie klucz imbusowy pasujący do Twojej hulajnogi 5 lub 6 mm.

Kolejną ważną rzeczą jest fakt, że w niektórych hulajnogach przy wymianie osi będziesz potrzebował klucza nasadowego 13. Sprawdź to przed wyjazdem. W przypadku hulajnóg Ethic potrzebny jest dłuższy klucz imbusowy do systemu kompresji

Po drugie dobrze mieć pod ręką części do hulajnogi

Jeżeli zapowiada się intensywny wyjazd, dobrze mieć części zapasowe do hulajnogi takie, które możesz wymienić sam.

Podstawa to oś do hulajnogi, stery do hulajnogi i łożyska do hulajnogi, a jak masz więcej miejsca w plecaku możesz mieć przynajmniej jedno kółko do hulajnogi.

Bezpieczny przewóz hulajnogi wyczynowej samochodem.

Najłatwiej jest przewozić hulajnogę samochodem. Wystarczy trochę miejsca w bagażniku lub pod nogami pasażera z tyłu. Aby zajmowała  mniej miejsca i nie przeszkadzała zdemontuj kierownicę. Możesz ją owinąć w stary koc lub w folię, aby się nie obiła w transporcie. 

 Hulajnoga wyczynowa w pociągu. 

U większości przewoźników kolejowych drobny sprzęt sportowy możesz przewieźć bezpłatnie lub za niewielką opłatą. Hulajnogę należy umieścić na półce nad głową lub pod siedzeniem, aby nie przeszkadzała innym podróżującym. Jeżeli jest taka możliwość przypnij hulajnogę do metalowych prętów, aby nie spadła z półki. Możesz do tego użyć np. linki rowerowej.

Jeżeli nie ma miejsca w przedziale zapytaj pracownika pociągu o miejsce zastępcze.

 

Podróż pociągiem z hulajnogą blog RMD

 

Jazda autokarem z hulajnogą wyczynową.

Podobnie jest w autokarach to od danego przewoźnika zależy, czy możesz przewieźć hulajnogę bezpłatnie. Generalnie po odkręceniu kierownicy i włożeniu jej do pokrowca, hulajnoga zajmie niewiele miejsca.

Jeżeli wolisz przewozić ją w całości jadąc pociągiem lub autokarem możesz trzymać hulajnogę między nogami z deckiem pod siedzeniem, na którym siedzisz. Nie zostawiaj jej luzem, aby nie przeszkadzała innym pasażerom. Jeżeli podróżujesz na stojąco polecam zakup plecaka do przewozu hulajnogi. Ma on specjalne kieszenie i uchwyty do bezpiecznego przewozu.

 

 Bilety na samolot blog rmd bike

 

Jak przewieźć hulajnogę wyczynową samolotem? 

Sprawa jest bardziej skomplikowana jeżeli wybierasz się na wakacje samolotem.

Należy pamiętać, że przewoźnik lotniczy może mieć limit przewożonego sprzętu sportowego dlatego najlepiej dodać hulajnogę już podczas rezerwacji lotu.  

Losowo sprawdziliśmy linie lotnicze  i tylko w Ryanair znaleźliśmy informacje, że  hulajnoga jest traktowana jako" inny sprzęt" sportowy do 20 kg i jej przewóz jest dodatkowo płatny ok. 168 zł. Pamiętaj, że ceny mogą ulec zmianie i sprawdź podczas rezerwacji lotu aktualną cenę.  

W Wizz Air np. należy uzyskać specjalną zgodę poprzez kontakt z infolinią, bo hulajnoga nie jest wymieniona na liście bagaży sportowych. Musisz to zrobić najpóźniej na 72 h przed odlotem.

Lufthansa ma natomiast informację, że za sprzęt niewymieniony na stronie, będzie pobrana opłata jak za nadbagaż.

W liniach lotniczych Lot przewóz hulajnogi jest możliwy w ramach bagażu rejestrowanego, jeśli spełnia odpowiednie wymiary, czyli nie można przekroczyć sumy wymiarów 158 cm.

Kolejną rzeczą, jaką musisz  wziąć pod uwagę jest to, że nie każda linia lotnicza pozwala przewozić sprzęt sportowy jako bagaż podręczny i na wszelki wypadek dobrze zabezpieczyć hulajnogę, jakby się okazało, że jednak trafi do luku bagażowego.

Zawsze najlepiej skontaktować się z przewoźnikiem lub biurem podróży, żeby to wcześniej ustalić.

Jeżeli masz wykupioną dużą walizkę tzw. bagaż rejestrowy (20 kg, w niektórych liniach 23 kg) po zdemontowaniu kierownicy bez problemu możesz do niej włożyć hulajnogę. Wyczynówki są lekkie, dobrze ją tylko zabezpiecz, owiń folią lub ubraniami, bo w trakcie podróży może się trochę pobijać.

Najważniejszą rzeczą jest, aby umieścić na bagażu swoje dane adresowe, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Pamiętaj dobrze opisany bagaż ma większe szanse na powrót do Ciebie w razie jakby zaginął. Wyraźnie wpisz imię, nazwisko, pełny adres z krajem ;) oraz numer telefonu koniecznie z kierunkowym kraju.  Polski numer zaczyna się od +48.

 

Wakacje na walizkach z hulajnogą blog RMD

 

Teraz to już tylko pozostaje życzyć Ci udanych lotów!  

A tu znajdziesz najfajniejsze skateparki w Polsce!

Komentarze do wpisu (0)

Dzięki, że czytasz nasze wpisy na blogu, może dowiesz się czegoś nowego. 

🛹 🛴 🚲

Piszemy o hulajnogach wyczynowych, rowerach BMX, deskorolkach i o wszystkich innych fajnych i przydatnych rzeczach! 

Napisz w komentarzach co myślisz❗️ Ale pamiętaj, że nie lubimy: 🤬 złośliwości, wszelkiego rodzaju inwektyw, bluzg, chamskich odzywek, dyshonoru, nieprzyjemnych epitetów, impertynencji, nietaktu, nieuprzejmości, obelg, obelżywości, obrazy, obrzydliwych zwrotów, ohydnego słownictwa, poniżania, przekleństw, przezwisk, uchybień, upokorzeń, wiązanek (poza kwiatowymi), wulgaryzmów, wyzwisk, lekceważenia, złorzeczenia i  zniewagi.

Wal śmiało, jeżeli coś innego, niż powyższe przychodzi Ci do głowy 🤯. 

PS. Komentować mogą tylko odważni, czyli Ci, co się zalogują 💪💪💪!

PPS. Póki co odważny jeszcze się nie znalazł 🤔. Zatem czekamy na Ciebie!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep internetowy Shoper Premium Styl graficzny i aplikacje ShopGadget.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium